середа, 30 березня 2022 р.

30 ГРУПА 30.03.2022р.ТЕМА УРОКУ:Виконання гарячої завивки волосся праскою.

 Виконання гарячої завивки волосся праскою.

Що таке «праска» і як її вибирати?

Цей прилад для волосся вважається багатофункціональним. Однак праскою, як стверджують фахівці, не варто зловживати. Він здатний при частому і некоректному використанні зіпсувати локони. Дізнатися про те, як правильно крутити волосся на праску і не завдати шкоди їхньому здоров'ю, допоможуть поради професіоналів.


Пристрій для випрямлення і завивки волосся "праска" - візуально представляє собою плойку, яка має безліч функцій. Прилад всього за кілька хвилин зробить волосся більш слухняними і доглянутими. Крутити волосся на праску красиво і якісно можна не тільки в салоні, але і вдома, знаючи певні правила. Вибирати прилад необхідно за принципом мети, тобто з урахуванням того, для чого він потрібен конкретно. Якщо необхідно тільки підкрутити кінчики, то придбати можна будь-який випрямляч. Для створення красивих пружних і кучерявих локонів потрібно праску із закругленою пластиною - в іншому випадку завитки вийдуть не дуже привабливими. Вибирайте недешеву праску, бажано, щоб вона була з іонно-керамічним або турмаліновим покриттям.

Який прилад вибрати?

Варто уважно поставитися до матеріалу, з якого виконані пластини:

  • Металевого покриття слід уникати. Такі вироби найдорожчі, але вони згубні для волосся і швидше за все їх иссушают.
  • Пластини з кераміки набагато більш щадні. Це більш сучасний матеріал, шкоди від його використання мінімальний завдяки сучасним технологіям виробництва.
  • Найкращим покриттям для пластин прасування є турмалінове. Воно з'явилося не так давно і вже добре себе зарекомендувало. Однак навіть таким виробом можна користуватися щодня.

Важливо правильно вибрати температурний режим:

  • Найчастіше діапазон температур коливається від 120 до 200 градусів. Варто вибирати як можна більш низьку температуру, однак є ризик, що локон не вийде. Тому слід поекспериментувати на невеликий порядок завчасно, щоб вибрати температуру, відповідну конкретно вашим волоссю.
  • В цілому, робоча температура найчастіше – 150-180 градусів.
  • Не варто забувати, що краще все ж опрацювати одну і ту ж пасмо повторно на більш високому режимі, ніж «заліковувати» зіпсовані волосся.

Вважається, що чим тонше волосся, тим нижче потрібна температура для повноцінної завивки:


Так як гаряча укладка робить негативний вплив на здоров'я локонів, особливо при частому використанні (неприпустимо користуватися праскою щодня), то волосся неодмінно слід обробити термозахисним засобом. Якщо не робити цього, волосся будуть зневоднені і почнуть ламатися.

Для дуже короткого волосся підійдуть випрямлячі з тонкими пластинами. Вони допоможуть створити ефектні завитки. Більш об'ємні пластини призначені для роботи з довгими волоссям. Використовуючи такий праска, можна закрутити виразні великі кучері на волосся до плечей.

Що знадобиться?

Перед укладанням варто переконатися в наявності наступних підручних засобів:

  • Праска;

  • Гребінець з зубцями;

  • Щітка для волосся;

  • Засіб для обсягу;

  • Заспокійливий спрей або масло для волосся за бажанням;

  • Лак для волосся.




Секрети укладання праскою

Хоча праску для волосся найчастіше застосовують для розпрямлення пасм, цей прилад прекрасно впорається і з тим, що завиває. В результаті можна отримати дуже об'ємні кучері. Виконуючи укладання у такий спосіб, легко відрегулювати, з якої висоти починати завиток.

Накрутку слід розпочинати з нижніх пасм. Інше волосся треба закріпити за допомогою затиску на темряві. Увесь об'єм треба умовно розділити на декілька зон. Для одного прогрівання досить брати пасмочку завтовшки 1,5-2 сантиметри, залежно від густини і товщини волосся. Товщі пасма не вийдуть рівномірними.

Кінець пасма треба захопити праскою і накрутити на прилад. Для отримання легкого грайливого завитка вистачає 20-30 секунд. Якщо утримувати довше, можна зіпсувати шевелюру. Після цього треба акуратними рухами зняти локон з праски і, не розкручуючи, дати охолодитися. Це сприятиме стійкішій фіксації.

Щоб закріпити ефект, можна скористатися лаком. Підтримуючи локон рукою, можна його підправити і сбризнуть. Не треба розпиляти фіксувальний засіб занадто зблизька. Необхідно дотримуватися дистанції і покривати локон лаком з відстані 15-25 сантиметрів. Інакше зачіска вийде "брудною" і недоглянутою.

Важливо фіксувати кожне пасмо окремо, а після завершення накрутки остаточно викласти локони і покрити засобом. Якщо зачіска  має на увазі чубок, її можна не завивати, а вирівняти і викласти відповідно до загального стилю.

 Дійте швидко і впевнено, тоді буквально через 7-10 хвилин у вас буде гарна завивка з якої можна сформувати будь-яку зачіску. Пам'ятайте, великі пластини прасування дозволять вам отримати великі локони і домогтися модних голлівудських хвиль. Тільки завивка повинна починатися не у самих коренів, а від уявної лінії на рівні очей.

До речі, звичайним побутовим випрямлячем можна зробити кілька видів локонів - це класичні спіралеподібні кучері або хвилі, модну завивку «done-undone», кучерики для ледачих і ретро-хвилі .





Якщо у вашому розпорядженні праска для волосся з плоскими пластинами, то зробити локони буде складніше. Деякі модниці накручують пасма волосся на олівець і прогрівають пасмо волосся праскою. Тоді на голові виходять пустотливі кучерики. Якщо взяти більш товстий стержень, бажано дерев'яний і не фарбований, локон вийде більшим, але зажадає трохи більше часу на нагрів. Деякі дівчата використовують харчову фольгу замість олівця - пасмо потрібно накрутити на джгут, зафіксувати і прогріти стайлером. Доведеться витратити на завивку близько 15-20 хвилин, але новий образ напевно припаде до душі!




Переваги і недоліки

До переваг можна віднести:

  • Укладання праскою - це простий спосіб в швидкі терміни привести в порядок коротку стрижку. Найкраще ефект помітний на таких зачісках, як подовжений боб або каре, тобто на волосся довжиною до плечей. Тут можна експериментувати з ультрагладкой або гофрованого текстурою, завивати локони і хвилі.
  • Іншою перевагою такої укладки є те, що якщо попередньо обробити розгладжує волосся спреєм і зафіксувати лаком для волосся, вона може триматися кілька днів.
  • Крім того, прасочку зручно брати з собою в дорогу, так як він не займає багато місця.

Недолік цієї процедури в тому, що навіть при виборі дбайливого режиму і самого якісного пристрою волосся все ж страждають при гарячої укладання. Необхідно ретельно стежити за їх станом, підживлювати масками і маслами. Якщо ж волосся стало тьмяним і ламким, це вірна ознака того, що треба дати їм відпочити якийсь час.



Види зачісок

Такий інструмент, як прасочку для волосся дозволяє створити різноманітні зачіски на кожен день, так і для особливого випадку.

Підбирати зачіску слід під тип особи:

  • Прямі волосся з об'ємом біля коренів підійдуть всім.
  • Для круглого обличчя чудово підійдуть дрібні кучері або хвилі.
  • Володарки овального або витягнутого особи можуть вибирати для себе більш пишні і великі кучері.
  • М'які локони допоможуть пом'якшити риси квадратної і прямокутної форми особи.

Класичні кучері

Техніка виконання така:

  • Насамперед висушені волосся обробляються термозахисним засобом.
  • Якщо є чубчик, то укладання потрібно починати з неї, піднімаючи від коренів і фіксуючи лаком.
  • Потім їх потрібно розділити на сектори, які закручують все по черзі в одному напрямку до маківки, а потім змінюють його. Починають проводити праскою від середини пасма, м'яко його провертаючи так, щоб кінчик залишався зовні. Прямі кінці в такій зачісці виглядають більш сучасно.
  • Кожен локон потрібно зафіксувати і збризнути лаком. Потім їх можна злегка збити, щоб надати зачісці легку недбалість.
  • Якщо локон не вийшов, краще провести по ньому праскою ще раз, ніж довго тримати на одному місці.

Краще не давати волоссю стикатися з покриттям більше, ніж на 5 секунд.

Ретро-хвилі

Зробити шикарну зачіску в стилі старого Голлівуду допоможуть шпильки. Кожне пасмо потрібно згорнути і зафіксувати шпильками біля коріння, а потім прогріти праскою. Більш дрібну хвилю можна створити, якщо накрутити дрібну пасмо на шпильку і зігнуту у формі підкови фольгу вісімкою, а потім пропрасувати.



Голлівудські локони

Ця зачіска отримала популярність як зачіска для особливих випадків, але створити її дуже легко. Після правильної підготовки волосся слід приступити до закрутки. Але в даному випадку починати роботу слід від самих коренів волосся, повільно провертаючи праску до кінчиків. Таким чином виходять тугі локони, завиті по всій довжині.



Гофре

Домогтися такого ефекту можна, застосувавши спеціальну рифлену насадку. Вона суттєво додає обсяг зачісці, тому часто так обробляють нижні яруси волосся навіть при інших видах укладання. Правила укладання в даному випадку ті ж, але для додання більшої пишності можна піднімати волосся від самих коренів. Притискати пластини слід протягом 5-10 секунд. Товщина взятої пасма повинна бути завжди менше 3 сантиметрів.





Дрібні хвилі

Щоб зробити волосся злегка хвилястими, можна заплести багато дрібних кісок, а потім пропрасувати їх праскою по довжині і зафіксувати лаком. Така зачіска виглядає дуже природно і підійде як щоденний варіант або для неформальних заходів.



Пляжні локони

Зачіску, що нагадувала природним шляхом утворилися завитки після солоної води легко відтворити з допомогою праски:

  • Для цього потрібно розділити волосся на пасма. Нічого страшного, якщо проділ буде зигзагоподібним, адже зачіска повинна виглядати так, як ніби для її створення не потрібно ніяких зусиль.
  • Кожне пасмо потрібно згорнути в тугий джгут, який потім слід пропрасувати від коріння волосся до кінчиків. Не потрібно брати занадто товсті пасма, інакше їх доведеться обробляти повторно.
  • Готову пасмо потрібно розправити і збризнути лаком. З допомогою воску можна виділити окремі пасма.

Легкі хвилі

Щоб зробити таку зачіску, потрібно, рухаючись від самих коренів, притискати праску, а на наступному етапу провертати його на 90 градусів. Такими поступальними рухами рухатися до кінчиків пасма, утворюючи своєрідні заломи.

Фіксація кінцевого результату підбирається в залежності від випадку, за яким створюється зачіска. На кожен день можна обійтися малою кількістю лаку або зовсім без нього, щоб укладання мала живий природний вигляд. Однак при вологій погоді можна приділити обробці волосся трохи більше уваги. Для парадного виходу укладання повинна бути добре зафіксована. Лаки сильною і супер-сильної фіксації допомагають зачісок зберігати свій первісний вигляд більше 8 годин.

На тонке волосся краще не розпорошувати занадто багато кошти, інакше вони будуть виглядати неохайним і втратять обсяг.


Незвичайні варіанти

Модниці сьогодні не перестають вигадувати нові варіанти укладання з праскою. Деякі з них виглядають досить екстравагантно і дуже неординарно, але неодмінно красиво. Наприклад, з її допомогою можна власноруч і швидко створити дреди. Пасма для цього обробляють фіксуючими засобами і закручуються в тугі джгутики, кожен з яких прогрівається праскою. Отриманий результат закріплюється лаком.



Також , деякі стилісти випробовують ефект хвиль після заплетених кісок і активно використовують його в модних зачісках. Для цього прядку заплітають у косу, ретельно прогріваючи її випрямлячем. Хвилі в цьому випадку виходять дуже самобутніми і по-своєму привабливими.


При бажанні відтворити ніжні хвилі буквою S , досить закрутити тонку прядку на два пальці, отримавши кільце. Далі скручений локон помістити в шматочок фольги, витримати його в прасці кілька секунд і розпустити. Для пружних хвиль прядку необхідно накручувати на товстий пензлик, отримуючи менший діаметр кільця і залишаючи вистигати локон у фользі на 5-7 хвилин. Варто відзначити, що в цьому випадку волосся травмується в меншій мірі, а тому цей метод можна віднести до щадного.


Про те, як правильно укладати волосся праскою, дивіться у відео.













Немає коментарів:

Дописати коментар

30 ГРУПА 27.04.2022р.ТЕМА УРОКУ: Виконання зачіски "Грецька коса" .

  Виконання зачіски "Грецька коса" Щоб прикувати до себе захоплені чоловічі, так і жіночі погляди, і відчути себе на вершині Олімп...